skip to Main Content
+90 (212) 571 42 02 | +90 (543) 571 42 02 [email protected]
MİNERAL DOLGU/MİNERAL AŞI

MİNERAL DOLGU/MİNERAL AŞI

Mineral Dolgu Nedir?

Mineral dolgu taşıyıcı bir jel içinde hapsolmuş kalsiyum hidroksilapatit (CaHA) mikropartikülleri içeren biyostimülan (kollajen sententezini uyarıcı etki) bir dolgudur. Yapısı kemik ve dişlerdeki kalsiyum ile aynıdır, bu nedenle insan dokusuna uyumluluğu çok iyidir.

Mineral Dolgu Nasıl Etki Gösterir?

Başlangıçta elde edilen hacim etkisinden sorumulu taşıyıcı jel 2-3 ay içinde tamamen erirken asıl etken madde olan CaHA mikropatikülleri açığa çıkmaya başlar. Bu mikropartiküller uygulanan alanda kollajen sentezini uyarır, üretilen yeni doğal kollajen sayesinde doğal bir hacim etkisi sağlanmış olur. Mineral dolgu tüm dolgular arasında lifting etkisi en kuvvetli olandır.

Mineral Dolgu Ne İşe Yarar?

Mineral dolgu diğer dolgularda olduğu gibi kırışıklık ve olukları doldurma, kıvrım ve katlantıları düzeltme, yüz şekillendirme, hacim verme, sarkmaları azaltma ve lifting amacıyla kullanılabilir. Ayrıca mineral dolgu biyostimülan özelliği sayesinde, cilt kalitesini de arttırmaktadır ve bu nedenle cilt yenileme amaçlı da uygulanabilmektedir.

Mineral Dolgu Hangi Alanlara Uygulanır?

Mineral dolgu alın, şakaklar, elmacık kemikleri, orta yüz, çene, nazolabial kıvrımlar gibi yeniden şekillendirme, hacim verme, kırışıklıkları doldurma, lifting gereken tüm bölgelere uygulanabilir.

Mineral Dolgu Hangi Alanlara Uygulanmaz?

Mineral dolgu gözaltı ışık dolgusu, gözyaşı oluğu ve dudak dolgusu olarak kullanılmamaktadır.

Mineral Dolgu Nasıl Uygulanır?

Mineral dolgu diğer dolgularda olduğu gibi iğne veya kanülle uygulanmaktadır.

Mineral Dolgunun Etkisi Ne Zaman Görülmeye Başlanır?

Mineral dolgunun etkisi ilk yapıldığı anda görülür, fakat arzu edilen doğal hacim artışı ve cilt kalitesindeki iyileşme 2. aydan sonra başlar ve birkaç ay boyunca da artarak devam eder.

Mineral Dolgunun Etki Süresi Ne Kadardır?

Kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama etki süresi 1-1,5 yıldır.

Mineral Dolgu Yapay Bir Görüntü Oluşturur mu?

Mineral dolgu cildin doğal kollajen sentezini uyararak doğal bir hacim artışı sağlar. Sonuçlar son derece doğal ve homojendir.

Mineral Dolgunun Etkisi Geçince Eskisinden Daha Kötü Olur mu?

Mineral dolgunun etkisi ortadan kalktığında eskisinden daha kötü bir görüntü oluşmaz, tam tersine cilt yenileyici etkisi sayesinde yaşlanma etkilerine karşı ciltte koruyucu bir kalkan görevi görür.

Mineral Aşı Nedir?

Mineral aşı mineral dolgunun seyreltilerek cilt yenileyici amaçla kullanılma şeklidir.

Mineral Aşı Ne Amaçla Kullanılır?

Mineral aşı yüz, boyun, dekolte ve el sırtında antiaging amaçlı olarak kullanılabilir.

Radiesse Nedir?

Radiesse Almanya’da geliştirilmiş, FDA onaylı CaHA içeren mineral dolgudur.

Mineral Dolgunun Yan Etkileri Nelerdir?

Mineral dolgu uygulamasından sonra uygulama alanlarında morluk, hassasiyet, hafif kızarıklık ve ödem görülebilir. Bu belirtiler genellikle birkaç gün içinde ortadan kalkar.

 

 

Back To Top