skip to Main Content
+90 (212) 571 42 02 | +90 (543) 571 42 02 [email protected]
MEDİKAL CİLT BAKIMI

MEDİKAL CİLT BAKIMI

Medikal Cilt Bakımı Nedir?

Medikal cilt bakımı cildin derinlemesine temizlenmesini, gözeneklerin temizlenmesini ve cildin yenilenmesini sağlayan bir sistemdir.

Medikal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Medikal cilt bakımı 4 aşamalı bir uygulamadır. Birinci aşamada özel bir solüsyon ve vakum sistemi ile cilt ve gözenekler derinlemesine temizlenir ve yağdan arındırılır. İkinci aşamada vakum etkisine de sahip olan elmas başlıklarla cilt yüzeyine mikrodermabrazyon, yani peeling yapılır. Üçüncü aşamada cilt tipine ve cildin ihtiyacına uygun özel solüsyonun yine vakum etkisi ve evoporasyon ile cilt altına nüfuz etmesi sağlanır, yani T bölgesindeki yağlanma dengelenmiş, cildin kendini yenilemesi uyarılmış ve yüzde genel bir nemlendirici etki sağlanmış olur. Son aşamada ise cilt yapısına uygun LED ışığı uygulanır. Yağlı, gözenekli ve sivilceli ciltler için mavi ışık, yaşlanma etkileri belirgin, kırışıklıkları olan, güneş hasarı yoğun olan ciltler için kırmızı ışık uygundur.

Medikal Cilt Bakımı Ne Kadar Sürer?

Medikal cilt bakımı yaklaşık 45 dakika-1 saat sürmektedir.

Medikal Cilt Bakımı Ne İşe Yarar?

  • Cildi yağdan arındırır, yağlanmayı dengeler
  • Genişlemiş gözeneklerin daralmasını sağlar
  • Cildin kendini yenilemesini uyarır
  • Lekelerin azaltılmasına yardımcı olur
  • İnce kırışıklıkları azaltır
  • Ciltteki ton farklarını ve matlaşmayı azaltır
  • Cildin sağlıklı, canlı ve parlak görünmesini sağlar.

Medikal Cilt Bakımı Ağrılı Bir İşlem midir?

Kesinlikle hiçbir ağrı veya rahatsızlık hissi oluşturmayan bir işlemdir.

Medikal Cilt Bakımı Kimlere Uygulanır?

Genel olarak her cilt tipine ve hey yaş grubuna uygulanabilecek bir işlemdir. Fakat özellikle cildi yağlı, gözenekleri geniş ve sivilceleri olan kişilere düzenli aralıklar uygulanmasında fayda vardır.

Medikal Cilt Bakımı Sivilcesi Olanlara Uygulanabilir mi?

Evet uygulanabilir, hatta uygulanmalıdır. Çünkü sivilcelerin oluşmasına neden olan aşırı yağlanmayı dengeler ve sivilcelerin tedavi edilmesine yardımcı olur.

Hydrafacial Nedir?

Hydrafacial medikal cilt bakımı için kullanılan cihazlardan biridir. Yani Hydrafacial işlemin ismi değil, cihazın markasıdır.

Hydra Beauty Nedir?

Hydra Beauty de medikal cilt bakımı için kullanılan cihazlardan biridir. Yani Hydra Beauty de işlemin ismi değil, cihazın markasıdır.

Medikal Cilt Bakımı Yan Etkileri Nelerdir?

Medikal cilt bakımının herhangi bir yan etkisi yoktur.

Medikal Cilt Bakımı Sonrasında Kızarıklık Olur mu?

Medikal cilt bakımı sonrasında sadece belli belirsiz, hafif bir pembelik olabilir. Hastayı rahatsız edecek düzeyde bir kızarıklık oluşmaz.

Medikal Cilt Bakımı Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Medikal cilt bakımı sonrasında dikkat edilmesi gereken özel bir durum yoktur, yalnızca doktorunuzun önerdiği, cilt yapınıza uygun bakım ürünlerini kullanmanız yeterlidir.

Medikal Cilt Bakımı Sonrasında Kullanılacak En İyi Cilt Bakım Ürünleri Nelerdir?

Medikal cilt bakımı sonrasında kullanılacak en iyi cilt bakım ürünleri diye standart bir paket yoktur. En iyi cilt bakım ürünleri doktorunuzun cilt tipinize ve cildinizin ihtiyacına göre belirlediği ürünlerdir. Doktorunuz dışındaki kimselerin cilt bakım ürünleri tavsiyelerini dikkate almayınız.

 

 

Back To Top