skip to Main Content
+90 (212) 571 42 02 | +90 (543) 571 42 02 [email protected]
GENÇLİK AŞISI (GENÇLİK SERUMU)

GENÇLİK AŞISI (GENÇLİK SERUMU)

Gençlik Aşısı (Gençlik Serumu) Nedir?

Gençlik aşısı (gençlik serumu) son yıllarda en sık kullandığımız cilt yenileyici işlemlerden biridir. Temel içeriği Hyanülorik Asit isimli maddedir. Hyalüronik asit cildimizde doğal olarak bulunur. Cildin nemini ve parlaklığını sağlayan, ayrıca kollajen sentezinde görev alarak yaşlanma etkilerinin gecikmesinde rol oynayan temel bir yapı taşıdır. Gençlik aşıları saf hyalüronik asit içerebildikleri gibi, birtakım mineral, peptid, vitamin ve antioksidanlarla da zenginleştirilebilmektedir.

Gençlik Aşısı (Gençlik Serumu) Çeşitleri Nelerdir?

Piyasada çok sayıda gençlik aşısı (gençlik serumu) bulunmaktadır. Bunların arasındaki farkı içerdikleri hyalüronik asit oranı ve miktarı, vitamin, mineral, peptid gibi diğer içeriklerin kombinasyonu, ürünün kalitesi ve güvenilirliği, gerekli onaylara sahip olup olmaması belirlemektedir. Hangi tip/marka gençlik aşısının veya gençlik serumunun cilt yapınıza ve problemlerinize uygun olduğuna doktorunuz karar verecektir.

Gençlik Aşısı (Gençlik Serumu) Nasıl Uygulanır?

Gençlik aşısının uygulanacağı bölge dezanfektan bir solüsyonla temizlendikten sonra lokal anestezikli bir krem uygulanır. Yaklaşık 20-30 dakika bekletildikten sonra yeniden dezanfektanla temizlenir ve gençlik aşısı(gençlik serumu) tüm alana yaklaşık 1-1,5 cm aralıklarla, küçük iğneler kullanılarak enjekte edilir. Gençlik aşısı lazer, dermapen, dermaroller, altıniğneli radyofrekans gibi yöntemlerle de kombine edilebilmektedir. Uygulama yaklaşık 15-20 dakika sürer.

Gençlik Aşısı (Gençlik Serumu) Kaç Seans Uygulanır?

Gençlik aşısı tedavilerini genellikle 2 haftalık aralıklarla, toplam 3-4 seanslık uygulama programları şeklinde önermekteyiz.

Gençlik Aşısı (Gençlik Serumu) Etkisi Ne Zaman Başlar?

Gençlik aşısının etkisi genellikle uygulamadan 2-4 hafta sonra başlar.

Gençlik Aşısı (Gençlik Serumu) Etkisi Ne Kadar Sürer?

Sağlanan iyilik halinin korunması ve elde edilen sonucun devamlılığı için, uygulamayı 6 ayda bir tekrarlamakta fayda vardır.

Gençlik Aşısı (Gençlik Serumu) Nerelere Uygulanır?

Gençlik aşısı cilt kalitesinin arttırılması, cildin yenilenmesi ve yaşlanma etkilerinin azaltılması ve geciktirilmesi amacıyla, en sık yüz olmak üzere, göz etrafı, boyun, dekolte, el sırtı, genital bölge gibi ihtiyaç hissedilen tüm vücut bölgelerinde kullanılabilir.

Gençlik Aşısı (Gençlik Serumu) Hangi Yaşlarda Uygulanır?

On sekiz yaşından itibaren her yaş grubunda, kadın ve erkeklere uygulanabilir.

Gençlik Aşısı (Gençlik Serumu) Ne İşe Yarar?

  • İnce kırışıklıkları ve sarkmaları azaltır
  • Ciltte sıkılaşma sağlar
  • Matlaşma ve ton farklarını düzenler
  • Kuruluğu giderir, cildin daha gergin ve parlak olmasını sağlar
  • Cilde hasar veren serbest radikalleri azaltır
  • Cilt lekelerini azaltır
  • Akne (sivilce) izlerinin ve diğer yara izlerinin tedavisinde faydalıdır.

Gençlik Aşısı (Gençlik Serumu) Yazın Uygulanır mı?

Gençlik aşısı yazın güvenle kullanılabilecek bir yöntemdir, hatta yaz başında uygulandığında güneşin ciltte oluşturacağı hasarların önlenmesinde faydalıdır. Ben özellikle cilt lekesi olan hastalarıma yaz başında birkaç seanslık uygulama öneriyorum, yazın lekelerde oluşacak artışın büyük oranda önüne geçilmiş oluyor.

Gençlik Aşısının (Gençlik Serumu) Yan Etkileri Nelerdir?

Uygulama sonrası birkaç saatte gerileyen küçük kızarıklık ve kabarmalar ve birkaç gün sürebilen geçici morluklar oluşabilir.

Gençlik Aşısı (Gençlik Serumu) Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Cilt temiz tutulmalı, güneşten koruyucu bir krem kullanılmalı ve bol su içilmelidir.

Gençlik Aşısı (Gençlik Serumu) Kimlere Uygulanmaz?

Gençlik aşısı hamile ve emziren kadınlara, aktif ciddi hastalığı olanlara uygulanmamalıdır.

Back To Top